Práce se sendvičovačem

V sendvičovači lze udělat mimo křupavých toastů i další věci. Navíc v něm vytvoříte pokrm za velmi krátký čas, a pokud jste navíc někdy i líní, přijde vám to vhod. Stejně jako si ohříváte jídlo v mikrovlnné troubě, můžete jednoduše a hravě pracovat se sendvičovačem.

Sendvičovač zastane úlohu zapékací trouby

italiano_sandwich_01Kdo si však myslí, že sendvičovač zvládne jen jednu věc, zamyslete se znovu. Umí více, než opéct chleba či bagetu. Stačí si jen pořídit teflonové sáčky s nepřilnavou úpravou. Díky tomuto obalu se vám vložený toust, pizza, hranolky, atd. nepřipečou a krásně vše vyndáte. Díky odolnosti do 250°C se s ním ani s vaším pokrmem nic nestane. Může být použit hned několikrát, opláchne se teplou vodou se saponátem a je to. Máte rádi čerstvé a křupavé svačinky? Teď to půjde snadno a rychle. Nemusíte se starat o seškrabávání sýru, salámu ani kečupu z povrchu, protože znáte tuhle vychytávku. Sendvičovač nám toho připraví dnes mnohem více.

Sýrové sendviče nebo panini

Vyberte si svůj oblíbený sýr, může to být např. čedar nebo mozzarella. Vložte mezi dva tousty, přidejte co, máte rádi, nějaké delikátní maso, slaninu, omáčku, plátek rajčete, cibuli, okurky..a zasuňte do toustovač sáčku. Horký sendvič je za pár minut a máte teplé jídlo i v práci.

ccfoo121_cobb-salad-panini_s4x3

Vegetariánský burger

Tato placička připomínající hamburger není z masa. Složením tu jsou rostlinné bílkoviny a sojové boby. Okořeňte dle potřeby a další skvělé jídlo máte na světě. Tyto placičky nemají žádný tuk, takže neriskujete kapající tekutinu do sendvičovače a uvaříte je rovnoměrně.

Česnekový chléb

Na povrch sendvičovače přiložte pečící papír nebo použijte teflonový sáček. Vezměte plátek italského chlebu, pokapejte olivovým olejem nebo rozetřete máslo, posypte česnekovým práškem nebo stroužkem česneku a na vrchol přisypte trochu sýra. Je to vynikající příloha k čemukoliv a zase v tom má prsty sendvičovač!

Zbylé hranolky a cibulové kroužky

Zbyly vám hranolky nebo cibulové kroužky? Nemusíte je ohřívat v mikrovlnce, tam ztratí křupavost. Zpět do původního stavu je přivedete v sendvičovači. Budou chutnat stejně jako čerstvě udělané.

Tortilla chipsy

Opečte kousky tortilly z kukuřičné mouky a nalámejte si je na hranolky. Konzumovat je můžete s dipem nebo jinou připravenou, klidně i pálivou omáčkou. Sendvičovač má širokospektré použití.