Jak vybrat sendvičovač

Sendvičovač je odklápěcí zařízení. Jeho závěs podporují dva pečící plechy. Horní deska se uzamyká, je zde světelná indikace a nastavení teploty (nízká, střední, vysoká). Spotřeba je cca od 1 500 wattů. Tvůrci sendvičovače v něm vidí velký potenciál. Chcete ho doma i vy?

banner_sandwichmakersPokud toužíte po sendvičovači, měli byste ve svém výběru zohlednit různé parametry produktu, od velikosti, typu povrchu, rukojeti, funkcí až po závěrečnou cenu. Malý sendvičovač bude vyhovovat jednomu člověku, ale pro celou rodinu vhodný nebude. A překvapí vás kolikrát i finance, které vynaložíte za každodenní snídaně, chcete-li kvalitní suroviny – italský chléb, šunka, bio zelenina, atd.

Typ povrchu a rukojeť

Litinové povrchy sendvičovačů jsou sice nejlevnější, ale kde máte záruku, že plochu nepoškrábete nebo to, že se vám toust nepřipálí. Nikde! Nejlepší volbou jsou nepřilnavé teflonové varné plochy, díky nimž udržíte povrch v čistotě a bez známek poškození. Dívejte se i na hloubku teflonových ploch a těsnění. Díky těmto dvěma údajům, tousty nezpůsobí žádné vytékání jejich obsahu, např. kečupu a jiných zeleninových a masových omáček. V neposlední řadě můžete využít teflonové sáčky, do kterých toust jednoduše vložíte a zapékáte. Co se týče rukojeti, volte raději ocelové modely, plast můžete lehce zlomit. Sendvičovač sice bude na váhu trochu těžší, ale zase bytelnější a déle životný.

61g1nf5ufxl-_sl1500_

Cena

Sendvičovač a jeho cena závisí na celkovém provedení. Nejsou to žádné drahé přístroje, ale cenově se liší i tím, co umí. Pokud je v jeho moci grilovat, udělat vafle i panini, tzv. sendvičovač 3v1, bude o něco dražší, než klasický sendvičovač na tousty trojúhelníkového či čtvercového tvaru. Celkově lze říci, že jsou však ceny přijatelné od 300 kč, např. Sendvičovač Sencor.

Další fakta

Potraviny se v sendvičovači pouze rozpékají, takže pokud chcete použít maso, tak předvařené. S novou funkcí a výměnnou plochou se vám nádherně ugriluje.